top of page

Výstup z akce - tisková zpráva 2024

Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage 2024

2022-05-06wm.jpg

I tento rok se, 16.května 2024, v prostorách brněnské Hvězdárny a planetária utkaly soutěžní týmy v rámci mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage. Vítězem letošního již 5.ročníku Winemeritage a autorem nejlepšího cuvée roku 2024 z moravských bílých vín je tým Táborský festival vína (Jiří Blafka, Robert Ožvald, Filip Jelínek, Marie Šimková). Vítězný blend byl namíchán z vín: Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon v poměru 68 %, 30 %, 2 %.

 

V porotě pátého ročníku Mistrovství ČR v blendování vína Winemeritage zasedli přední odborníci z oblasti vinařství. Předsedou poroty byl Frank Smulders MW. Dále v porotě usedli Miloš Michlovský, Klára Kollárová, Libuše Vrbová, Kamil Prokeš a Lubomír Dvořáček. Celým večerem soutěžící a přítomné hosty provázel Josef Valihrach ml. v roli moderátora. Víno na vítězné cuvée bylo dodáno z vinařství Vinselekt Michlovský, Mikrosvín Mikulov a vinařství Čapka.

 

V průběhu večera se mohli přítomní hosté zúčastnit soutěže „Secret Blend“, ve které tipovali poměr vín v blendu, který tajně připravila naše odborná porota. Vítězem se stal Michal Urban (Vinařství Urban), který zcela přesně odhadl poměr zvolený porotou. Pod vedením držitele titulu Master of Wine, Franka Smulderse, pak zájemci měli příležitost absolvovat krátký vinařský workshop WSET. Součástí večera také byla možnost ochutnávky potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina nebo prohlídka historických vinných etiket na cuvée, které nám zapůjčilo Regionální muzeum v Mikulově.

 

V rámci Winemeritage je pravidelně vyhlašována grafická soutěž o návrhy etiket na lahve s vítězným blendem. Finální návrh si vybírají autoři vítězného blendu. Členové týmu Táborský festival vína zvolili návrh od Adély Schneiderové (@adelina_cte).

 

Akci zorganizovalo Vzdělávací centrum MKM s.r.o. ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno. Hlavními partnery byli SZIF (Regionální potravina), Národní vinařské centrum, Mendelova univerzita, BS vinařské potřeby, Bohemia sekt, Rudiš – Rudiš architekti, pm (Pavlína Megová), Vinný bar a restaurace KOREK v Mikulově, Jazykové centrum Correct a Okresní hospodářská komora Brno – Venkov. Záštitu nad pátým ročníkem Winemeritage převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

 

Všem zúčastněným děkujeme za úžasný večer a těšíme se na Vás příští rok!

 

Video ze společenského večera je uveřejněno na youtube kanálu Vzdělávacího centra MKM s.r.o. - zde

Kontaktní informace:

 

Vzdělávací centrum MKM s.r.o. (info@mkm.cz , tel. 702 178 192)

Pavlína Megová (pavlina.megova@gmail.com , tel. 602 711 951)

FOTOGALERIE

bottom of page