top of page
Winemeritage

Jaké je nejlepší cuvée z moravských vín? O tom rozhoduje odborná porota v rámci Mistrovství České republiky v blendování vína Winemeritage. Společenský večer se soutěžním kláním se pravidelně koná v prostorách Hvězdárny a planetária Brno, která je spolupořadatelem akce.

O namíchání nejchutnějšího cuvée (vína vzniklého smícháním několika různých odrůd) z moravských bílých vín se pokusí několik soutěžních týmů příznivců vína z různých koutů republiky. Autoři nejlepšího cuvée obdrží sto padesát lahví svého vína s originální etiketou dle vlastního výběru.

Soutěž o ceny je připravena i pro přítomné hosty. Secret blendjejíž náplní je degustace porotci vytvořeného cuvée, ze tří odrůd vín v tajném poměru. Hosté je budou moci ochutnat a následně tipovat poměr jednotlivých složek. Účastník s nejpřesnějším odhadem získá knihu WineWords, poukázku na prestižní kurz WSET Level 1 Award in Wines a dárkový balíček od sponzorů.

Součástí akce je i krátký vinařský workshop WSET pod vedením Franka Smulderse MW. Výjimečný raut, volná degustace vín nebo ochutnávka potravin z Jihomoravského kraje oceněných značkou Regionální potravina patří mezi další aktivity, na které se hosté mohou těšit. 

Video z minulého ročníku najdete zde.

Termín konání: 16. května 2024

Cena vstupenky: 990 Kč / osoba

 

V rámci Winemeritage je každoročně vyhlašována také grafická soutěž pro širokou veřejnost o návrh etikety vítězného cuvée. Autor vítězného návrhu obdrží jednorázovou odměnu ve výši 10 000 Kč. Veškerá pravidla, podmínky a přihlášku do soutěže naleznete zde:

Přihláška - grafická soutěž

Pravidla - grafická soutěž

kudyznudy CzT 4c  RGB Z.png
Winemeritage
bottom of page